Personaalne kiusaja

Foto:Sampo Korhonen

Liikumisaktiivsuse jälgimiseks sobib hästi ka odavam aktiivsusmonitor, mis koostöös nutitelefoni äpiga analüüsib ööpäevast tegutsemist. Personaalne virtuaaltreener utsitab liikuma tihedamini ja õigemini.

Fitbit Alta HR
Garmin vivofit 3
TomTom Touch Cardio
Võrdluseks Polar M200

Olgugi et aktiivsusmonitorid pole enam midagi uut, on nende müüginumbrid jätkuvalt tõusutrendis. Rohkete funktsioonidega spordi- ja nutikellade hinnad on mõnisada eurot või enamgi. Lihtsama käevõru eest pole aga vaja maksta tervet varandust. Ka alla sajaeurosed seadmed pakuvad aktiivsuse monitoorimisel sarnast funktsionaalsust: jälgivad päevast liikumisaktiivsust ning une kvaliteeti. Samuti tuletavad meelde, millal oleks aeg end diivanilt või toolilt kergitada.

Aktiivsuse mõõtmine pole ainult oma tervise pärast muretsevate vanainimeste maailm, spordisõbrad saavad mõõdikute abil jälgida oma progressi ning lapsed võrrelda üksteise sportlikke tegemisi näiteks sõprade omadega erinevate äppide ja keskkondade vahendusel.

Seekordse testi initsiatiiv saigi alguse lastelt – õigemini vajadusest hankida neile võimalikult soodne aktiivsusmõõdik. Poisid said ise võimaluse teha valik alla 100euroses hinnaklassis, eeldusel, et äpis oleks võimalik monitoorida erinevaid spordialasid.

Osa testmudelitest on küll juba aastavanused, ent igati ajakohased ka täna. Hinnad on aga aastaga meeldivalt langenud. Etaloniks võtsime samuti küllalt soodsa, aga funktsionaalsema ja suurema Polar M200.

Loe pikemalt juuli Tehnikamaailmast.

Lisa kommentaar

Turvaküsimus: *