Huvitavat oktoobri Tehnikamaailmas

Foto:TM

Oktoobrikuises Tehnikamaailmas ilmub meie aasta oodatumaid lugusid – igasügisene põhjalik talverehvide test. Suur osa TMist seikleb samal ajal Saksamaa messikeskustes – autotoimetus jälgib Frankfurdi automessi IAA, elektroonikaspetsialist Glen Pilvre teeb ringi peale tarbeelektroonikamessile IFA Berliinis.

Uutest autodest teeme lähemat tutvust Ford Fiesta. Subaru XV ja Opel Insignia Sports Toureriga, kasutatud autodest on vaatluse all Honda Civic ning hobiautodest hot hatchide püha graal – Alfa GTA. Äsjase Tallinnas aset leidnud elektrimessi valguses on omal kohal küsimus, kas elektriautodel on tulevikku või on see vaid bluff?

Motohooaja kokkuvõtteks teeme ülevaate motoõnnetuste köögipoolest ning arvutame välja, kas ja kui palju ohtlikum autosõidust on sõit kahel rattal. Spordikülgedel ilmub vahekokkuvõtte sportautode MMi segasest hetkeseisust ning tähistame F1 läbi aegade edukaima eratiimi, Williamsi 40. juubelit.

Lennukirubriigis uurime, mis imeriistaga käis hiljuti Tallinnas Tšehhi tööstuse ja kaubanduse aseminister ning selgitame, miks ameeriklaste B-29 ja venelaste Tu-4 kahtlaselt sarnased välja näevad.

Tähistame 60 aasta möödumist esimese tehiskaaslase jõudmisest Maa orbiidile ja avaldame tõe, kuidas võideti Teine maailmasõda. Merendusrubriigis teeme aga kokkuvõtte vesistest rekorditest – kes on jõudnud kaugemale, kes liikunud kiiremini ja kes sukeldunud sügavamale.

Lisa kommentaar

Turvaküsimus: *