Higi ja muusikaga!

Foto:Markus Pentikäinen

Spordikuularid liigituvad tänapäeval samasse kategooriasse kuhu jooksutossud või toidulisandid – need on vahendid, mis muudavad sportimise mugavamaks ja annavad lisamotivatsiooni ja kokkuvõttes võivad tähendada paremaid sooritusi. Spordikuularid on enamasti tavalistest „nuppudest” kallimad. Uurime, kuidas võrdlusse võetud mõnekümneeurone kuularipaar tuleb võrdluses toime kaks, kolm või neli korda kallimatega.

Bluetooth-spordikuularite levinum hinnaklass on 100–160 eurot. Enamasti on selles vahemikus igal tootjal pakkuda mitu mudelit. Käesoleva võrdluse mudelitest neli paari maksavad 100–120 eurot, neli 150–160 eurot ja ühed 140. Hinnad võivad varieeruda sõltuvalt müüjast, meie võtsime aluseks (veebi)poodide parimad pakkumised.
Nii mõnegi meelest võib 150 eurot nuppkuularite eest olla natuke paljuvõitu. Sest need võivad ju sporditegemise käigus kergesti katki minna või hoopis ära kaduda. Nii koostasime võrreldavate kõrvale võrdlusgrupi, kuhu kaasasime valiku odavamast hinnaklassist – 30–80 eurot.
Samuti võtsime kolm erineva hinnaga mudelit samalt tootjalt – JBLilt –, et aru saada, palju ja mis omadusi hind määrab. 200eurone Bose SoundSport Wireless on kalleim, aga mitte päris skaala tipus – 260 euro eest saab pulssi mõõtva mudeli Pulse.

Loe põhjalikku ülevaadet augusti Tehnikamaailmast!

Lisa kommentaar

Turvaküsimus: *