Milline videokonverentsi tehnika ei vea alt ka eriolukorra ajal?

27.04.2020
Sisuturundus

Kuidas veenduda, et videokonverentsi tehnika töötaks laitmatult ja kiiresti ning sellega tegelemiseks ei pea nõupidamise ajast kulutama ühtki lisaminutit ega närvirakku? Proscreen on sellise eesmärgi täideviimisega tegelenud juba kümme aastat ja tutvustab parimat esitlustehnikat videokõnede ja –konverentside jaoks lähemalt.

Eriolukord nõuab eriliselt häid vahendeid

Mõistagi on viimasel ajal vajadus video vahendusel tehtavate konverentside järele üha kasvanud, sest vaatamata eriolukorrale, mis ei luba paljudel inimestel samaaegselt ruumis viibida, tuleb koosolekud siiski läbi viia. Ennustame, et koosolekute pidamine koos kaugosalejatega jätkub tänu kaugtöö osakaalu tõusule ka lähiaastatel.

Veelgi enam – olulisi teemasid, mis vajavad tõhusat koostöist nõupidamist, on praegu isegi rohkem kui kunagi varem.

Küllap on paljud videonõupidamistel osalejad kogenud tüütut olukorda, kui koosoleku algusest kulub palju aega ja vaeva selleks, et kogu vajaminev tehnika töötaks – et kõik osalejad kuuleksid heli, näeksid kvaliteetset pilti ja saaksid ka ise rääkida nii, et kaaslased kuulevad.

Eriolukorra ajal ja ka edaspidi soovitakse ju veelgi rohkem, et kõik toimiks hetkega, sest on kiiresti tarvis asuda arutamist vajavate teemade kallale.

 

Ruumipõhised ja kohapõhised võimalused videokonverentsi läbiviimiseks

Kumba lahendust eelistada?

Ruumipõhine lahendus tähendab, et üks ruum on kohaldatud videokonverentsideks ja –kõnedeks. Koosolekuruumi on paigaldatud eraldi kaamera, mikrofon ja ekraan ning kõik need seadmed on juhitavad ühelt keskselt seadmelt või ühe seadme abil – milleks ei ole ruumi enne kohtumist toodav sülearvuti.

Kohapõhine lahendus on videokonverentsil osalemine ühe seadmega ühelt kohalt. Sellise lahendusena alustatakse videokõnet sülearvutis, kuid soovitakse kaasata ka teisi ruumis olijaid.

Selleks oleks aga äärmiselt ebamugav kutsuda teised ruumis viibijad sama arvuti taha istuma, õlg-õla kõrval istumine ei ole töökeskkonnas kindlasti parim mõte.

Kui ühest ruumist osaleb videokonverentsil mitu inimest, on tõenäoliselt kõigile mugavam kasutada ruumipõhist lahendust. Eriti veel juhtudel, kui selles ruumis toimuvad mitmed videokõned päevas.

 

Barco ClickShare on hea valik ruumipõhiseks lahenduseks

Võib-olla oled kuulnud Barco tootest nimega ClickShare? Uus tootesari ClickShare Conference on loodud just videokonverentse silmas pidades.

Väike ClickShare’i seade on ruumis hõlpsasti peidetav - enamasti paigaldatakse see LCD ekraani taha või projektori peale, ning nii ei tõmba see endale kui laual oleva seadmena tähelepanu. Lauale jäävad ainult USB pessa paigaldatavad nupud.

Tõeline kasutegur on aga see, et kõik ruumis olijad saavad ühendada oma kaasa toodud arvuti või nutiseadme ClickShare’iga juhtmevabalt, ning soovi korral jagada pilti ruumi just enda seadmelt. Minevikku võivad jääda ajad, kui koosolekul näidati esitlust ainult ühest arvutist või saadeti failid ette just selle arvuti kasutajale.

 

Soovid proovida seadmeid oma ruumides?

Kas leiad, et võib-olla oleks põnev seda juhtmevaba seadet vähemalt mõnda aega oma ruumides proovida? Oleme nõus juhtmevaba ClickShare süsteemi teie koosolekuruumi väikeseks prooviperioodiks paigaldama. Nõnda saab ise kasutamist harjutada ja samas veenduda, kui meeldivalt mugav see on. Teie vajadustele parima süsteemi leidmiseks uurige meilt lisa, teeme meeleldi ka seadme näidistutvustuse.

 

Juhtmevabadus annab vabaduse

Lisaks ruumis olijate seadmete ühendamisele tasub teada, et ClickShare Conference seadmed ühilduvad juhtmevabalt ka koosolekuruumi mikrofonide, kõlarite ja kaameraga.

See annab tõelise vabaduse ja on mugavaim kaasaegne lahendus, sest tüütud juhtmepuntrad või kaablite vedamine kõlariteni jäävad minevikku nii vanemates kui ka uuemates, väiksemates ja suuremates koosolekuruumides.

Ruumi tulijail on vaja vaid oma seade ruumi kaasa võtta ehk VOSK ja videokoosoleku sujuv algus on vaid sekundite kaugusel. Pole tarvis enam otsida erinevaid adaptereid, juhtmeid, üleminekuid, ega seadistada ekraanide parameetreid, mis kõik kulutab väärtuslikku aega.

Sarnased artiklid