Huvitavat juuni Tehnikamaailmas

31.05.2021

Juunikuises Tehnikamaailmas võrdleme kaht uut telerit, uurime, kas 17 eurot maksev Hiina autostereo on ikka oma hinda väärt ning teeme tutvust Samsungi uue nutitelefoniga. Saame teada, kus ja millal sündis tänapäeval nii tavaliseks saanud pulsikell.

Teeme esmatutvust elektriliste sõsarmudelitega Volkswagen ID.4 ja Škoda Enyaq, Mercedes-Benz GLA-st elektriliseks muudetud MB EQA-ga ning Eesti turule jõudnud pisikese ent terava Abarthiga. Kaherattalistest on teravdatud tähelepanu all retrostiilis BMW R18.

Meenutame kunagist legendaarset briti automarki MG ja seda, kuidas muutus Eesti tänavapilt pärast viimast suurt sõda ning pärast Eesti taasiseseisvumist. Saame teada, millised on plaanid gaasitanklate vallas, millised on selle hooaja parimad suverehvid ning kuhu on oma arengus jõudnud akutööstus.

Laevandusrubriigis läheme nii kaugesse aega kui aasta 1842, mil Emajõel ristiti teadaolevalt Eesti esimene aurulaev. II maailmasõja üks fantastilisemaid ideid pärineb aga Suurbritanniast, kui pakuti välja plaan rajada hiiglaslikud jääst lennukikandjad.

Koroonaviirus ähvardab ajalukku saata mitmed legendaarsed lennukimudelid – millised? Arutame, kas raudteede elektrifitseerimise asemel ei oleks targem üle minna hoopis vesinikurongidele.

Augustikuus tähistatavat Eesti auto- ja motospordi 100. juubelit peab meeles ka Turbas tegutsev MOMU Mootorispordi muuseum. Paljud noored võidusõitjad – nende seas ka Jüri Vips ja Ralf Aron – pürivad aga tippu erinevate noorteprogrammide kaudu.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid